Giełdy w USA zaczęły tydzień umiarkowanymi wzrostami

22-11-2004, 22:13

Amerykańskie rynki akcji umiarkowanie odreagowały piątkowe spadki. Dow Jones rósł na zamknięciu o 0,3 proc., Nasdaq o 0,7 proc. Lekka zniżka kursu ropy i wyhamowanie spadku notowań dolara wystarczyły, aby popyt uzyskał niewielką przewagę na NYSE i Nasdaq.

W związku z przypadającym w czwartek Świętem Dziękczynienia rozpoczynający się giełdowy tydzień będzie dla wielu amerykańskich inwestorów trwał tylko do środy. Wtedy pojawią się kolejne istotne dane makro, m.in. zamówienia na dobra trwałego użytku i wskaźnik nastrojów konsumentów. Do tego czasu największy wpływ na decyzje będą miały doniesienia z rynku paliw oraz rynku walutowego.

W poniedziałek cena ropy minimalnie spadła na NYMEX. Zmniejszyło to obawę powrotu jej kursu powyżej 50 USD. Dolar wyhamował w pobliżu historycznego minimum.

O ponad 10 proc. zdrożały akcje Apple. Analitycy Piper Jaffray podwyższyli o 92 proc. cenę docelową akcji producenta komputerów iMac i iPod. Nie przeszkodził w tym raport Merrill Lynch, zapowiadający spadek dynamiki wzrostu rynku PC-tów w kolejnych dwóch latach. Przed spadkami obroniły się także Dell, Hewlett-Packard i IBM. Mocno staniały jednak papiery Gateway, który w przeciwieństwie do wymienionych wcześniej spółek nie jest w stanie skompensować słabszych wyników ze sprzedaży PC-tów sprzedażą usług lub innych towarów.

Mocno staniały akcje Google. Fundusze VC i założyciele spółki zaczęli sprzedawać papiery spółki lub dopiero szykują się do realizacji zysków na jej akcjach.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Giełdy w USA zaczęły tydzień umiarkowanymi wzrostami