Giełdy w USA zaczną od spadku

21-10-2008, 13:27

Kontrakty na indeksy amerykańskich giełd zapowiadają spadki na otwarciu we wtorek. Nastrojów nie poprawiły wyniki kwartalne spółek.

Około 13.25 czasu polskiego kontrakt na Dow Jones spadał o 0,7 proc., kontrakt na S&P500 tracił 1,0 proc., a kontrakt na Nasdaq był notowany o 1,65 proc. poniżej fair value.

We wtorek nie pojawią się nowe dane makro. Na decyzje inwestorów największy wpływ mogą mieć wyniki kwartalne i prognozy spółek. A tu nie ma dobrych wiadomości. Technologiczne blue chipy, Texas Instruments i Sun Microsystems, rozczarowały. Obie spółki przedstawiły prognozy wyraźnie gorsze od przedstawionych wcześniej przez analityków. Nie poprawił nastrojów SanDisk. Największy na świecie producent kart pamięci zaliczył już trzecią z rzędu kwartalną stratę przez nadprodukcję w branży, która spowodowała spadek cen. O kwartalnej stracie poinformował także przed sesją DuPont, jeden z liderów amerykańskiej branży chemicznej.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Giełdy w USA zaczną od spadku