Giełdy w USA zakończyły tydzień mieszanymi wynikami

Marek Druś
opublikowano: 04-07-2008, 00:00

GIEŁDY ZAGRANICZNE

Ostatnie w tym tygodniu, skrócone sesje na amerykańskich giełdach, zakończyły się wzrostem indeksów Dow Jones i S&P500 i spadkiem Nasdaq. Publikowane przed sesją dane z rynku pracy okazały się zgodne z oczekiwaniami. Stopa bezrobocia się nie zmieniła, a liczba tzw. nowych bezrobotnych niewiele odbiegała od prognozowanej.

Większy niż oczekiwano okazał się publikowany już po rozpoczęciu handlu spadek czerwcowego indeksu aktywności sektora usług. Co gorsza, jego wartość spadła poniżej granicy oddzielającej wzrost od recesji. Umocniło to dolara i obudziło nadzieję na spadek notowań ropy, której kurs doszedł w czwartek prawie do 146 USD.

Na rynku technologicznym nastroje mocno popsuła wiadomość o obniżeniu prognozy kwartalnej przez Nvidia. Kurs producenta chipów spał o ponad 30 proc. Wśród blue chipów ruszył w górę wreszcie kurs General Motors. W środę był najniższy od 1954 roku. Mimo czwartkowego wzrostu Dow Jones wciąż traci ponad 20 proc. od październikowego szczytu, co oznacza rynek niedźwiedzia. Podobnie jest w przypadku Nasdaq. Strata S&P500 przekracza 19 proc.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Giełdy w USA zakończyły tydzień mieszanymi wynikami