Giełdy w USA zbierają siły po dwóch dniach mocnych wzrostów

Przemek Barankiewicz
06-12-2001, 19:39

W czwartek indeksy w USA nadal rosną, ale już nie tak dynamicznie jak wczoraj. Część inwestorów postanowiła zrealizować zyski. Tym razem przesłanką do wzrostów nie okazały się dane makro. Zamówienia przedsiębiorstw wprawdzie wzrosły, ale liczba nowych bezrobotnych spadła o mniej niż sądzono. Dalszą koniunkturę warunkują posesyjne komunikaty Intela i Sun Microsystems.

Po sesji o sytuacji finansowej w IV kwartale poinformują Intel, największy na świecie producent procesorów, oraz Sun Microsystems, tworzący serwery Unix. Gracze wolą nie czekać i już teraz sprzedają te papiery. Intel, który może nawet podnieść prognozy kwartalne, traci 1 proc., a Sun zniżkuje o 2 proc.

Wycenie Dell Computers na razie nie pomaga podniesienie prognozy wyników przez bank UBS Warburg. Największy producent pecetów powinien zwiększyć sprzedaż, bo popyt na komputery wychodzi z dołka.

Wczorajsze straty spowodowane obniżeniem spodziewanego wyniku w IV kwartale nadrabia Ford. Wartość koncernu rośnie o 3 proc.

Nieoczekiwanie środowa zwyżka ominęła Yahoo. Dzisiaj portal odrabia straty i jest już 13 proc. nad kreską.

Trwa spekulacja akcjami Enrona. Gigant z Houston po trzech dniach wzrostów traci w czwartek ponad 20 proc.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdy w USA zbierają siły po dwóch dniach mocnych wzrostów