Czytasz dzięki

Giełdy w USA znów czekają na dane o bezrobotnych

opublikowano: 28-05-2020, 13:56

Jak co czwartek, a przynajmniej od czasu wybuchu pandemii koronawirusa, o przebiegu sesji na Wall Street w dużej mierze mogą zadecydować dane z rynku pracy o liczbie nowych bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych.

 Wpływ na decyzje podejmowane przez inwestorów wywierać też mogą doniesienia związane z ponownie rosnącym napięciem pomiędzy Waszyngtonem a Pekinem. Dotyczy ono zarówno kwestii związanych z pandemią, jak i sytuacji wokół Hongkongu. Coraz bardziej stanowcze i emocjonalne wystąpienia amerykańskich urzędników, w tym samego prezydenta Trumpa, mogą wywołać ostrą reakcję chińskich władz. I to nie tylko na polu politycznym. Same Stany Zjednoczone zapowiedziały już, że rozważają wprowadzenie sankcji.

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Dane o bezrobociu tradycyjnie zaprezentowane zostaną o 14:30 polskiego czasu, na godzinę przed otwarciem handlu na rynku kasowym Wall Street. Eksperci oczekują, że w ubiegłym tygodniu liczba tzw. nowych bezrobotnych wyniosła 2,1 mln, dziesiąty tydzień z rzędu przekraczając poziom 2 mln. 

Do tego w czwartek poznamy odczyty dotyczące zweryfikowanego odczytu dynamiki PKB w I kw. (prognoza zakłada spadek o 4,8 proc. w ujęciu annualiozwanym) oraz o zamówieniach na dobra trwałe (zakładany spadek w ujęciu ogólnym w kwietniu o 18,5 proc.).

Z technicznego punktu widzenia środowa sesja na amerykańskich giełdach zakończyła się dwoma istotnymi rozstrzygnięciami. Indeks Dow Jones IA zamknął się pierwszy raz od początku marca na poziomie powyżej 25 tys. punktów, zaś wskaźnik szerokiego rynku S&P500 powyżej psychologicznej bariery 3 tys. pkt.

Około godziny 13:50 polskiego czasu kontrakty na DJ IA rosły o 0,67 proc. Futures na S&P500 zwyżkowały o 0,28 proc. Kontrakty na technologiczny Nasdaq spadały natomiast o 0,29 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane