Czytasz dzięki

Giertych: dzisiaj projekt uchwały komisji śledczej ds. PKN Orlen

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 18-08-2005, 10:06

Roman Giertych zapowiedział, że przedstawi dzisiaj projekt uchwały komisji śledczej do sprawy PKN Orlen o zawiadomieniu do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez ABW.

Roman Giertych zapowiedział, że przedstawi dzisiaj projekt uchwały komisji śledczej do sprawy PKN Orlen o zawiadomieniu do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez ABW.

Wiceprzewodniczący sejmowej komisji oświadczył, że dość już wykorzystywania urzędów państwowych i instytucji publicznych do realizacji prywatnych celów. Giertych w wywiadzie dla Sygnałów Dnia powiedział, że informacja o zajęciu przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokumentów z kontroli w Ministerstwie Spraw Zagranicznych wskazuje, iż instytucja ta zaczęła ostatnio działać na rzecz polityków Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Poseł LPR poinformował, że konferencja prasowa w tej sprawie odbędzie się w południe. Zapytany o sprawę Włodzimierza Cimoszewicza oświadczył, że nie ma żadnych wątpliwości, iż kandydat na prezydenta skłamał w swoim oświadczeniu majątkowym. Giertych powiedział, że jest to także zdanie całej komisji śledczej do sprawy PKN Orlen, i dodał, że sztab Cimoszewicza prowadzi brudną kampanię wyborczą wobec komisji śledczej i jej członków.

Roman Giertych zapewnił także, że kandydaci LPR nie muszą podpisywać żadnych weksli. Poseł Ligi zaprzeczył informacjom podanym przez Gazetę Wyborczą o obowiązkowych wpłatach żądanych od kandydatów na prowadzenie kampanii Ligi. Przyznał jedynie, że po wyborach wybrani posłowie będą musieli utrzymywać biura poselskie i biura LPR z otrzymywanych diet.

Poseł Ligi oświadczył, że kandydaci jego partii są profesjonalnie przygotowani. Zapewnił, że są to działacze sprawdzeni przez ostatnie lata. LPR wystawiła 1000 kandydatów do parlamentu. Razem do wrześniowych wyborów partie polityczne zgłosiły 10 tysięcy kandydatów.   

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane