Giertych: Głosowanie nad budżetem odbędzie się w sobotę

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-01-2006, 11:43

Według lidera LPR Romana Giertycha, w sobotę odbędzie się w Sejmie głosowanie nad projektem budżetu na 2006 rok. "Będziemy głosować tak, jak uchwaliło Prezydium Sejmu. Podjęło ono uchwałę w tej sprawie (...) W sobotę jest trzecie czytanie budżetu" - powiedział Giertych w czwartek w Sejmie dziennikarzom.

Według lidera LPR Romana Giertycha, w sobotę odbędzie się w Sejmie głosowanie nad projektem budżetu na 2006 rok. "Będziemy głosować tak, jak uchwaliło Prezydium Sejmu. Podjęło ono uchwałę w tej sprawie (...) W sobotę jest trzecie czytanie budżetu" - powiedział Giertych w czwartek w Sejmie dziennikarzom.

Poseł LPR zapowiedział, że Liga będzie domagała się odwołania Wojciecha Jasińskiego (PiS) z funkcji szefa sejmowej komisji finansów publicznych. Ma to związek z niezwołaniem przez niego na czwartek posiedzenia komisji. "Jeżeli próbuje (Jasiński) robić +obstrukcje+ wobec prac parlamentu, to musi się on liczyć z konsekwencjami" - podkreślił lider LPR.

Poinformował, że w czwartek złożył na ręce marszałka Marka Jurka wniosek o zmianę w regulaminie Sejmu, by o porządku obrad decydowało Prezydium Sejmu, a nie - jak dotychczas - sam marszałek. Według Giertycha, wniosek poparło dotychczas 300 posłów.

Giertych zapowiedział również, że jeśli Jurek jeszcze na czwartkowym posiedzeniu nie dopuści do głosowania nad wnioskiem, to "będzie uznawał, że w sytuacji, gdy demokracja oznacza wolę większości, mamy do czynienia z +uzurpacją+ mniejszości nad większością".

Polityk LPR zaznaczył, że Jurek jest marszałkiem wszystkich posłów, a nie tylko PiS. "Nie wolno tak postępować, że jeśli jest się marszałkiem z PiS to głosu udziela się wyłącznie posłom tej partii. To jest tak śmieszne, że aż żenujące" - uważa poseł LPR.

"Wstydzę się" dzisiaj - mówił Giertych - za marszałka Jurka. "Ta sytuacja dojrzewa do zmiany marszałka i niewykluczone, że jak tak dalej pójdzie to jeszcze na tym posiedzeniu Sejmu dokonamy tej zmiany" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane