Giertych: III czytanie budżetu powinno odbyć się w piątek

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-01-2006, 22:11

LPR chce, by trzecie czytanie projektu budżetu odbyło się w najbliższy piątek. Jak poinformował PAP lider partii Roman Giertych, Liga wystosuje do marszałka Sejmu Marka Jurka prośbę o zwołanie na ten dzień posiedzenia Sejmu.

LPR chce, by trzecie czytanie projektu budżetu odbyło się w najbliższy piątek. Jak poinformował PAP lider partii Roman Giertych, Liga wystosuje do marszałka Sejmu Marka Jurka prośbę o zwołanie na ten dzień posiedzenia Sejmu.

    Giertych dodał, że LPR chce, by pomimo krótszego terminu na zakończenie prac na budżetem, Sejm zdążył z przegłosowaniem projektu, a Senat miał "parę dni na poprawki". Senackie poprawki, według niego, mogłyby być rozpatrzone 27 stycznia.

    Podczas spotkania z liderami PO: Donaldem Tuskiem i Janem Rokitą prezydent opowiedział się za uznaniem przełomu stycznia i lutego za termin zakończenia prac w parlamencie nad budżetem. Prezydenccy ministrowie zapowiedzieli, że w ciągu najbliższych dni prezydent Lech Kaczyński zamierza przeprowadzić konsultacje ze wszystkimi ugrupowaniami politycznymi. 

    Odnosząc się do tej zapowiedzi, Giertych oświadczył, że "jest skłonny spotkać" się z prezydentem. Jednak, jak zaznaczył, warunkiem jakichkolwiek rozmów "jest ustalenie stanowiska w sprawie budżetu".

    "Jeżeli prezydent uznaje, że przedłożenie budżetu było nie 19 października, a 30 września, to nie ma autopoprawki (zgłoszonej przez rząd Kazimierza Marcinkiewicza). Jest kryzys totalny, bo Sejm pracuje nad wadliwym projektem ustawy budżetowej" - ocenił lider LPR. Zdaniem Giertycha, "trzeba to wyjaśnić".

    Jak dodał Giertych, sensem działań PiS są wcześniejsze wybory, które - jak to określił - byłyby szaleństwem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane