Giertych: koalicja PiS z PO byłaby na pewno gorsza

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-11-2005, 10:13

Koalicja PiS z PO byłaby na pewno gorsza niż ta, która jest obecnie - tak lider LPR Roman Giertych skomentował udzielenie w czwartek rządowi wotum zaufania.

Koalicja PiS z PO byłaby na pewno gorsza niż ta, która jest obecnie - tak lider LPR Roman Giertych skomentował udzielenie w czwartek rządowi wotum zaufania.

    "W tym Sejmie nie mogło być chyba lepszego układu niż ten, który się wytworzył. Cieszę się z programu tego rządu, mam nadzieję, że będzie go realizował. Z tej realizacji ten rząd rozliczymy" - podkreślił Giertych.

    "Zobaczymy jak pójdzie; już w przyszłym roku ma być lepiej. Któżby nie chciał, żeby było lepiej" - mówił Giertych.

    Lider LPR dodał, że PiS nie utworzyło koalicji z LPR i Samoobroną, lecz będzie sprawowało rządy mniejszościowe.

    "Ten rząd mniejszościowy będzie szukał poparcia. Czy trwale będzie uzyskiwał poparcie wszystkich klubów, które dzisiaj za nim zagłosowały? Nie, bo to nie jest koalicja, tylko rząd mniejszościowy" - przestrzegał poseł.

    Giertych zapowiedział, że to, czy LPR będzie popierała w przyszłości rząd Marcinkiewicza, będzie zależało wyłącznie od tego, czy premier będzie realizował zapowiedziany program.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane