Giertych: na początku przyszłego tygodnia zdecyduję, czy będę bronił żołnierzy

PAP
opublikowano: 17-11-2007, 08:56

Były wicepremier Roman Giertych powiedział PAP w  piątek, że na początku przyszłego tygodnia podejmie decyzję, czy będzie bronił żołnierzy, którym prokuratura postawiła zarzuty zabójstwa ludności cywilnej w  Afganistanie.

Giertych powiedział, że do niego, jako adwokata, zwróciły się w tej sprawie rodziny aresztowanych żołnierzy. Na początku przyszłego tygodnia ma spotkać się z przedstawicielami tych rodzin i - jak mówił - wtedy powinna zapaść decyzja, czy podejmie się obrony.

Według Giertycha, przed przyjęciem sprawy od grupy osób należy określić, czy nie zachodzi między nimi konflikt interesów. "To wstępna rzecz, którą trzeba zrobić" - powiedział Giertych.

Sąd Garnizonowy w Poznaniu aresztował w czwartek siedmiu żołnierzy zatrzymanych w związku z akcją w Afganistanie, w której zginęli cywile. W środę sześciu żołnierzom prokuratura postawiła zarzuty zabójstwa ludności cywilnej; grozi im od 12 lat więzienia do kary dożywocia. Siódmy z zatrzymanych usłyszał zarzut ataku na niebroniony obiekt cywilny, za co grozi od 5 do 25 lat pozbawienia wolności. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane