Giertych o ewentualności rozwiązania parlamentu: nie wierzę

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-02-2006, 16:12

Lider LPR Roman Giertych powiedział, że nie wierzy, by prezydent Lech Kaczyński zdecydował w poniedziałek o rozwiązaniu parlamentu. Jego zdaniem, PiS zerwałby tym samym umowę stabilizacyjną zawartą przez PiS, Samoobronę i LPR.

Lider LPR Roman Giertych powiedział, że nie wierzy, by prezydent Lech Kaczyński zdecydował w poniedziałek o rozwiązaniu parlamentu. Jego zdaniem, PiS zerwałby tym samym umowę stabilizacyjną zawartą przez PiS, Samoobronę i LPR.

    Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do kierownictwa PiS, prezydent jest bliski podjęcia decyzji o rozwiązaniu parlamentu.

    Giertych powiedział PAP, że rozwiązując parlament i rozpisując przedterminowe wybory prezydent "złamałby konstytucję". W jego opinii nie płynie jeszcze termin, który daje prezydentowi możliwość podjęcia takie decyzji ze względu na nieuchwalenie budżetu. Według Giertycha, rozpocznie się on 19 lutego.

    Jak dodał lider Ligi, nic nie stoi na przeszkodzie, aby budżet uchwalić. Na najbliższym posiedzeniu Sejm ma rozpatrzyć senackie poprawki do budżetu na 2006 rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane