Giertych: Przyjęty budżet jest mniejszym złem niż prowizorium

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-01-2006, 06:40

Zdaniem lidera LPR Romana Giertycha, przyjęty w nocy z wtorku na środę budżet na 2006 r. jest "mniejszym złem niż prowizorium budżetowe".

Zdaniem lidera LPR Romana Giertycha, przyjęty w nocy z wtorku na środę budżet na 2006 r. jest "mniejszym złem niż prowizorium budżetowe".

Ten budżet - powiedział Giertych dziennikarzom po głosowaniu - był wypadkową propozycji rządu Marka Belki, rządu Kazimierza Marcinkiewicza, poprawek sejmowych i dojdą do niego jeszcze poprawki Senatu.

"Jako taki, wydaje mi się, że jest mniejszym złem, niż brak budżetu i prowizorium budżetowe" - ocenił.

Według Giertych, główną motywacją dla LPR do głosowania za budżetem, był to, że gdyby budżet nie został przyjęty, to prawdopodobnie byłoby prowizorium, w którym zapewne nie byłoby pieniędzy m.in. na becikowe.

LPR była autorem ustawy, według której od przyszłego roku becikowe w wysokości 1 tys. zł otrzymają wszystkie matki, niezależnie od dochodu.

"Jak ja bym stanął przed obywatelami i powiedział +nie ma becikowego, bo zagłosowaliśmy przeciwko budżetowi+" - stwierdził Giertych.

W budżecie wskazane zostały źródła finansowania 1,3 mld zł potrzebnych na wypłaty becikowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane