Giertych: Speckomisja zajmie się sprawą przeszukań w spółce J&S

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-02-2006, 16:14

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych zajmie się w czwartek m.in. sprawą środowego przeszukania przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego siedzib spółki paliwowej J&S Energy SA w Warszawie i Szczecinie.

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych zajmie się w czwartek m.in. sprawą środowego przeszukania przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego siedzib spółki paliwowej J&S Energy SA w Warszawie i Szczecinie.

Poinformował o tym w środę PAP przewodniczący komisji Roman Giertych (LPR). Jak wyjaśnił, jej członkowie będą pytać o sprawę zaproszonych na posiedzenie komisji gości - ministra-koordynatora służb specjalnych Zbigniew Wassermanna i szefa ABW Witolda Marczuka.

ABW przeszukała siedziby J&S na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie. Jak wyjaśnił jej rzecznik Jerzy Balicki, ma to związek z koniecznością zabezpieczenia dokumentacji dotyczącej importu paliw i badaniem pewnych wątków wyłonionych w trakcie śledztwa paliwowego.

Dodał, że sprawdzano przede wszystkim, czy w obrocie z podmiotami zagranicznymi sporządzana była prawidłowa dokumentacja i czy dochodziło do prania brudnych pieniędzy oraz fałszowania dokumentacji.

Prokuratura Apelacyjna w Krakowie, prowadząca największe w kraju śledztwo paliwowe, bada m.in. wątek działań prokuratury w sprawie anonimowego zawiadomienia z 2001 roku o nieprawidłowościach związanych z dostawami ropy naftowej do płockiej Petrochemii, a później PKN Orlen przez cypryjską spółkę J&S.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane