Giertych: Spekulacje o rozłamie w LPR są inspirowane przez PiS

Internet Securities
opublikowano: 05-04-2006, 10:08

Szef Ligi Polskich Rodzin (LPR) Roman Giertych uznał za nieprawdziwe i inspirowane przez Prawo i Sprawiedliwość (PiS) doniesienia o planowanym rozłamie w jego partii. Powołał się na rozmowę z posłem Robertem Strąkiem, który ma być jednym z rozłamowców, który nazwał tego typu spekulację „głupotą”.

Szef Ligi Polskich Rodzin (LPR) Roman Giertych uznał za nieprawdziwe i inspirowane przez Prawo i Sprawiedliwość (PiS) doniesienia o planowanym rozłamie w jego partii. Powołał się na rozmowę z posłem Robertem Strąkiem, który ma być jednym z rozłamowców, który nazwał tego typu spekulację „głupotą”.

„Tego typu próby ze strony PiS, aby doprowadzać do rozłamów w poszczególnych klubach, do przejmowania posłów – to jest metoda, która nigdy nie prowadzi do konstruktywnej współpracy. Rezultat będzie taki, że PiS zostanie w Sejmie całkowicie osamotniony” – powiedział Giertych w środowym wywiadzie dla radiowej Trójki.

„Życie Warszawy” podało w środę, że już dziś w LPR może dostać do rozłamu i powstania Stronnictwa Narodowego na czele z obecnym wiceprezesem LPR Bogusławem Kowalskim. Według informacji gazety, szef PiS Jarosław Kaczyński jest gotów podzielić Ministerstwo Budownictwa i Transportu i zaoferować Kowalskiemu stanowisko szefa resortu budownictwa. Kowalski powiedział „ŻW”, że teoretycznie jest to możliwe, ale wolałby resort transportu.

Giertych zwrócił też uwagę na fiasko wniosku o jego odwołanie z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu LPR.

Wniosek taki złożyła na wtorkowym posiedzeniu klubu LPR Anna Sobecka, kojarzona z „Radiem Maryja” złożyła wniosek o odwołanie szefa klubu Romana Giertycha. Poparło go zaledwie ośmiu posłów, 23 głosowało przeciw.

PiS ma 156 posłów w 460-osobowym Sejmie. Jeśli dojdzie do koalicji z Samoobroną (55 posłów), do większości będzie brakowało wciąż 20 głosów. LPR ma obecnie 32 posłów.

Według „ŻW”, rozłam w LPR nie da PiS 20 głosów, „dlatego PiS zależy też na rozłamowcach z PSL”. (ISB)

tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Giertych: Spekulacje o rozłamie w LPR są inspirowane przez PiS