Czytasz dzięki

Giertych: sprawozdanie komisji śledczej ds. PKN Orlen w piątek do marszałka

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-09-2005, 14:04

Wiceszef komisji śledczej ds. PKN Orlen Roman Giertych (LPR) uważa, że sprawozdanie z prac komisji trafi do marszałka Sejmu w najbliższy piątek.

Wiceszef komisji śledczej ds. PKN Orlen Roman Giertych (LPR) uważa, że sprawozdanie z prac komisji trafi do marszałka Sejmu w najbliższy piątek.

    W poniedziałek po południu posłowie mają przyjąć treść raportu, do czwartku mają czas na składanie zdań odrębnych. "Myślę, że w piątek raport trafi do marszałka Sejmu i to będzie zakończenie procedury" - powiedział dziennikarzom Giertych, który na chwilę opuścił zamknięte posiedzenie komisji. 

    Poinformował też, że poprawka przez niego przygotowana, dotycząca Rafinerii Gdańskiej, została włączona do raportu. Jak dodał, jest w niej mowa o odpowiedzialności karnej, którą - jego zdaniem - powinien ponieść prezydent Aleksander Kwaśniewski "za brak kontroli i pomoc w usiłowaniu sprzedaży sektora naftowego, szczególnie Rafinerii Gdańskiej, Łukoilowi".

    Według Giertycha, w raporcie znajdą się też wnioski o postawienie przed Trybunałem Stanu Barbary Piwnik i Leszka Millera oraz pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Zbigniewa Siemiątkowskiego, prokuratorów Zbigniewa Ordanika, Małgorzaty Dukiewicz i Katarzyny Kalinowskiej.

    Komisja zebrała się w poniedziałek przed południem na zamkniętym posiedzeniu, aby pracować nad końcowym raportem. Przewodniczący komisji Andrzej Aumiller (Samoobrona) przedstawił posłom przygotowany przez siebie 127-stronicowy ostateczny projekt końcowego sprawozdania komisji z jej działalności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane