Giertych: strajk w oświacie nie uzyska pozytywnego oddźwięku

15-05-2007, 12:51

Zdaniem wicepremiera, ministra edukacji Romana Giertycha, strajk w oświacie nie przyniesie pozytywnego oddźwięku w  społeczeństwie, a zwłaszcza u rodziców, którzy nie będą w czasie jego trwania mieli z kim zostawić dzieci. Giertych przekonywał w ten sposób związkowców ZNP podczas wtorkowego spotkania w Warszawie.

Po tym spotkaniu ZNP ma podjąć decyzję w sprawie ewentualnego przeprowadzenia pod koniec maja strajku ostrzegawczego w szkołach.

Minister edukacji podczas spotkania zaapelował publicznie do premiera Jarosława Kaczyńskiego, by w najbliższym czasie jednoznacznie wypowiedział się, czy nauczyciele, którzy mogą w tym roku przejść na wcześniejsze emerytury, zgodnie z obowiązującymi przepisami, będą musieli do końca maja zadeklarować swoją wolę w tej sprawie, gdyż inaczej stracą te uprawnienia.

Giertych podkreślił, że LPR i Samoobrona wypowiedziały się już w tej sprawie i popierają związkowców. Zaznaczył, że tylko PiS nie przedstawił jeszcze jednoznacznego stanowiska.

Minister edukacji zwrócił się także publicznie do wicepremier, minister finansów Zyty Gilowskiej o zwiększenie w przyszłych latach nakładów na edukację. Zaproponował stworzenie 10-letniego programu dotyczącego podwyższania pensji nauczycielskich. Według niego, program powinien być zapisany w ustawie. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Giertych: strajk w oświacie nie uzyska pozytywnego oddźwięku