GIF wycofał ze sprzedaży cztery serie kropli do nosa Sulfarinol

PAP, DI
opublikowano: 22-02-2020, 16:03

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży czterech serii kropli do nosa o nazwie Sulfarinol. W uzasadnieniu decyzji wskazano, że powodem wycofania tego produktu jest stwierdzenie wady jakościowej.

Decyzja GIF została wydana w piątek; zamieszczono ją na stronie internetowej Inspektoratu.

"Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynęła drogą elektroniczną informacja od pełnomocnika podmiotu odpowiedzialnego dotycząca otrzymania wyników poza specyfikacją w badanych próbkach archiwalnych dla produktu leczniczego Sulfarinol, w zakresie parametru zanieczyszczenia azotanu nafazoliny" - napisano w uzasadnieniu decyzji GIF.

Z obrotu w całym kraju zostały wycofane cztery serie produktu leczniczego o numerach: 031117, 041117, 051117, 011117. Termin ważności dla wszystkich serii to listopad 2020 r.

W pouczeniu decyzji wskazano, że nie służy od niej odwołanie, ale strona w ciągu 14 dni od doręczenia decyzji może zwrócić się do GIF z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy.

W połowie stycznia br. GIF wydał decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie kraju pięciu serii kropli Sulfarinol z powodu stwierdzenia wady jakościowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane