GIF zdecydował o częściowym wznowieniu produkcji w Jelfie

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 16-11-2006, 19:00

Główny Inspektor Farmaceutyczny Zofia Ulz zdecydowała w czwartek o częściowym wznowieniu produkcji w jeleniogórskiej Jelfie.

Główny Inspektor Farmaceutyczny Zofia Ulz zdecydowała w czwartek po południu o częściowym wznowieniu produkcji w jeleniogórskiej Jelfie - producencie corhydronu. Fabryka ruszy prawdopodobnie w piątek rano.

Zgodnie z decyzją GIF, fabryka może wznowić produkcję w czterech działach: maści, tabletek, zapewnienia jakości i kontroli jakości. Natomiast nadal wyłączony pozostanie dział produkcji ampułek. "To czynimy dla dobra wszystkich: naszego i zakładu farmaceutycznego" - oświadczyła.

GIF zaakceptował harmonogram działań naprawczych przedstawionych przez Jelfę.

"Propozycja usunięcia nieprawidłowości (w tych działach) nas przekonała o tym, że do błędów nie dojdzie" - powiedziała Ulz. Dodała, że Inspektorat przekonało również to, że szereg niezgodności zostało już usuniętych w trakcie inspekcji.

"Jeżeli zakład przekona nas, że nie istnieje żadne zagrożenie, wtedy uruchomimy dział ampułek. Takiego zapewnienia, jeżeli chodzi o ten dział, (obecnie) nie mamy" - zaznaczyła Ulz.

Dodała, że decyzja zostanie jeszcze w czwartek wysłana do Jelfy. Rzeczniczka producenta corhydronu Iza Niewiadomska powiedziała, że jeśli decyzja Inspektora trafi do zakładu jeszcze w czwartek, to fabryka ruszy w piątek rano.

9 listopada GIF zdecydował o wstrzymaniu produkcji w Jelfie z powodu wykrytych przez inspektorów farmaceutycznych licznych nieprawidłowości.

W Jelfie doszło do zamiany składu dwóch leków. Dotychczas potwierdzono, że w ampułce jednej z partii corhydronu, zamiast tego leku, znalazł się inny, silny specyfik stosowany do znieczulania podczas operacji. (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GIF zdecydował o częściowym wznowieniu produkcji w Jelfie