Giganci odpoczywają, rosną średniaki i firmy IT

Sebastian Gawłowski
04-03-2004, 00:00

Na warszawskiej giełdzie trwa spokojna realizacja zysków po silnych wzrostach. Główne indeksy zanotowały wczoraj nieznaczne spadki. Znacznie lepiej zachowywały się wskaźniki sektorowe MIDWIG i TechWIG, dzięki dobrej postawie średniaków i spółek informatycznych. W trakcie sesji handel został wstrzymany na blisko godzinę, bo kilka biur straciło na pewien czas połączenie z giełdą. Sytuacja rynku nadal jest prowzrostowa. Jednak do końca tygodnia nie należy spodziewać się zdecydowanych zmian. Wszyscy czekają na piątkowe głosowanie w Sejmie nad planem Jerzego Hausnera. Nastroje są pozytywne, o czym świadczy wczorajsza udana aukcja obligacji.

Wśród największych spółek wzrostem wyróżniał się Softbank. Rynek czeka na kolejne sukcesy integratora. Ponadto na plusie utrzymywały się kursy BPH PBK, Budimexu i Świecia. Po udanym początku sesji zyski zniwelował Comarch, który pozytywnie zaskoczył wynikami. Wzrost utrzymał za to Computerland. Bez zmian kończyła sesję TP SA. Tymczasem słabo wyglądały notowania Pekao SA i Millennium. Bardzo możliwe, że od tych banków rozpocznie się kolejna fala konsolidacji w sektorze. Zniżkował również PKN Orlen. Posiedzenie rady nadzorczej, które miało wprowadzić roszady w zarządzie, zostało przełożone. Według zapewnień ministra skarbu, pozycja prezesa spółki nie jest zagrożona.

Na szerokim rynku skalą wzrostu wyróżniały się akcje Getinu i Efektu. Kurs Getinu przebił poziom 3 zł. Zbliża się termin nowej emisji akcji na przejęcie banku GBG. Inwestorzy kupują przyszłość spółki malowaną przez Leszka Czarneckiego. Zwyżkowała Grupa Onet, która zapowiada zyski na koniec tego roku i szykujące się do nowej emisji Forte. Na fali spekulacji pod przejęcie wciąż rośnie Jelfa. Po dobrych wynikach i prognozach zyskiwał Redan. Dobrze prezentował się też Boryszew po informacji, że prezes dokupuje akcje spółki. Rósł kurs Śnieżki, która przekroczyła prognozy finansowe. W notowaniach jednolitych wysoki wzrost zanotowały Oborniki. Giełdowa spółka zacieśnia współpracę z firmą Jaroma, która może wkrótce stać się jednym z głównych udziałowców producenta mebli.

Wysoko zaczął, ale nisko kończył sesję Hoop. Producent napojów podał rozczarowujące wyniki. Dynamiczny wzrost z poprzedniej sesji delikatnie korygował Kredyt Bank. Wygląda na to, że inwestorzy zaczynają akumulować akcje po deklaracji pani prezes, że bank najgorsze ma już za sobą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giganci odpoczywają, rosną średniaki i firmy IT