Giganci rynku biżuterii rozmawiają o połączeniu

opublikowano: 21-11-2019, 14:02

LVMH i Tiffany & Co. rozpoczęli rozmowy po tym jak właściciel Louis Vuitton podwyższył ofertę przejęcia amerykańskiej spółki, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Podwyższona oferta wynosi 130 USD za akcję i wycenia spółkę na 15,7 mld USD, twierdzą informatorzy agencji. Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły i do transakcji może nie dojść, podkreślają.

Bloomberg

W ubiegłym miesiącu pojawiły się doniesienia, że francuski LVMH próbuje skłonić władze amerykańskiego Tiffany do przyjęcia oferty przejęcia spółki po 120 USD za akcję, co wyceniało ją na 14,5 mld EUR. Przez trzy tygodnie akcje Tiffany notowane były powyżej ceny oferowanej przez Francuzów, bo rynek spodziewał się odrzucenia oferty jako zbyt niskiej. Niektórzy analitycy przekonywali, że akcje amerykańskiej spółki są warte nawet 140-160 USD.

Przejęcie Tiffany to dla LVMH szansa na większą obecność na amerykańskim rynku i rzucenie wyzwania dominacji na światowym rynku Richemont, właścicielowi marki Cartier. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane