Gigantyczne odpisy w spółce Solar Company

opublikowano: 20-04-2018, 16:23
aktualizacja: 20-04-2018, 16:28

Zarząd spółki Solar Company zdecydował o dokonaniu odpisu aktualizującego wartość należności od głównego dostawcy firmy Grutex. Wartość odpisu to 43,8 mln zł.

"Spółka w ostatnich latach zmaga się z niekorzystnymi zmianami w otoczeniu gospodarczym, w tym głównie z wysoce konkurencyjną sytuacją rynkową, odpływem klientów z galerii handlowych, czy też ostatnio wprowadzonym zakazem handlu w niedziele. Nie bez znaczenia dla sytuacji Spółki jest zdaniem zarządu również stanowisko KNF" - podano.

Jak zaznaczono, Solar nie miała dostępu do sprawozdania finansowego głównego dostawcy, co powoduje brak jednego z głównych elementów pozwalających ocenić ryzyko kredytowe związane z saldem należności od tego kontrahenta.

"W obliczu przedstawionych powyżej przesłanek, w toku prowadzonego badania sprawozdania finansowego, zarząd podjął decyzję o zawiązaniu odpisu aktualizującego saldo należności od głównego dostawcy w związku z przyjęciem bardziej ostrożnego podejścia oraz realizując zalecenie KNF w tej kwestii. Dokonanie odpisu z uwagi na jego niepieniężny charakter nie wpływa na bieżącą działalność i wypłacalność Solar Company" - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu