Gigantyczny popyt na zabiegi in vitro w Chinach

opublikowano: 18-09-2018, 22:00

Wartość rynku wspomagania płodności w Państwie Środka szacunkowo może sięgnąć 1,5 mld USD do 2022 r. — napisał Bloomberg.

Chińskie kobiety napędzają globalny boom na in vitro — brak tych procedur w ich kraju zwiększa popyt na nie w prywatnych klinikach. Popularna jest również turystyka medyczna na rynku sztucznych zapłodnień — Chinki korzystają z niej w krajach od południowo-wschodniej Azji po Kalifornię. Procedury, które wciąż uważane są za kontrowersyjne przez niektórych bioetyków, obejmują m.in. zapłodnienie in vitro, zamrożenie jajeczek i inne usługi, które w Chinach są często albo w ogóle niedostępne, albo oferowane w niesprawdzonych klinikach.

W Państwie Środka które niedawno zniosło politykę jednego dziecka i zachęca młode pary do większej liczby dzieci, w ciągu najbliższych kilku lat wartość rynku procedur leczenia bezpłodności może się podwoić. W 2016 r. wynosiła 670 mln USD — wynika z danych BIS Research. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy