Gigantyczny wzrost zysku przed opodatkowaniem HSBC

opublikowano: 30-10-2017, 07:31
aktualizacja: 30-10-2017, 07:32

Bankowy potentat, HSBC pochwalił się gigantycznym wzrostem zysku przed opodatkowaniem. Brytyjska instytucja, która posiada ponad 9,5 tys. oddziałów w 86 państwach zarobiła brutto w okresie trzech miesięcy do września łącznie 3,5 mld GBP (4,6 mld USD), co stanowi wzrost aż o 448 proc. z 843 mln USD w analogicznym okresie 2016 r.

W tym okresie zarobek banku został nadszarpnięty jednak jednorazową stratą wynikającą ze sprzedaży brazylijskiego oddziału w kwocie 1,7 mld USD.

Zobacz więcej

HSBC

Bloomberg

Zaprezentowany wynik pokrył się z oczekiwaniami rynku i był wsparty redukcją kosztów i koncentracja na rozwoju w Azji. Kasę banku zasiliły też w dużej mierze wysokie premie pozyskane z działalności ubezpieczeniowej i zarządzania aktywami w Azji. 

Od kryzysu finansowego z 2008 r. HSBC systematycznie redukował miejsca pracy i sprzedawał aktywa by uczynić swoją grupę kapitałową bardziej rentowaną. Przez ten czas nie zrezygnował jednak z wypłacania dywidendy swoim akcjonariuszom. 

Przychody wyrównane sezonowo wzrosły w III kw. 2017 r. do 13 mld USD wobec średniej prognozy na poziomie 12,7 mld USD. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, BBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu