Gilowska: nie zawiodę nadziei związanych z wejściem do rządu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-01-2006, 14:04

Mam nadzieję, że nie zawiodę pokładanego we mnie zaufania i nadziei związanych z moim wejściem do rządu - powiedziała w sobotę prof. Zyta Gilowska, podczas konferencji prasowej, po odebraniu od prezydenta Lecha Kaczyńskiego nominacji na stanowisko wicepremiera i ministra finansów.

Mam nadzieję, że nie zawiodę pokładanego we mnie zaufania i nadziei związanych z moim wejściem do rządu - powiedziała w sobotę prof. Zyta Gilowska, podczas konferencji prasowej, po odebraniu od prezydenta Lecha Kaczyńskiego nominacji na stanowisko wicepremiera i ministra finansów.

    "Od 8 miesięcy jestem bezpartyjna, rząd pana Marcinkiewicza jest wart poparcia Polaków. Pan premier zwrócił się do mnie z propozycją, żeby ten rząd wesprzeć i przekonał mnie swoją argumentacją, więc zdecydowałam się wejść; sądzę, że byłam na takim etapie, że to była moja powinność" - powiedziała Gilowska.

    Zaznaczyła, że zgadza się "z panem premierem, że centralnym problemem w Polsce jest bezrobocie; to jest nasz dramat, dramat społeczny na dużą skalę. Dziesiątki, setki tysięcy młodych ludzi często dobrze wykształconych nie mogą znaleźć pracy i za to w dużym stopniu odpowiedzialne jest państwo" - dodała.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane