Girzyński: Gilowska powinna odejść z rządu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-06-2006, 11:10

Zbigniew Girzyński (PiS) uważa, że do czasu wyjaśnienia sprawy ewentualnego kłamstwa lustracyjnego wicepremier Zyty Gilowskiej nie powinna ona dalej pozostawać w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza.

Zbigniew Girzyński (PiS) uważa, że do czasu wyjaśnienia sprawy ewentualnego kłamstwa lustracyjnego wicepremier Zyty Gilowskiej nie powinna ona dalej pozostawać w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza.

Rzecznik Interesu Publicznego Włodzimierz Olszewski złożył w piątek w Sądzie Lustracyjnym wniosek o lustrację wicepremier Zyty Gilowskiej, podejrzewając ją o zatajenie związków ze służbami specjalnymi PRL.

"Dopóki sprawa nie zostanie wyjaśniona wydaje się rzeczą oczywistą, że skoro pada tak poważny zarzut, pełnienie dalej funkcji przez panią wicepremier wydaje się niemożliwe w związku z zasadami jakie rządzą PiS od początku powstania tej formacji" - powiedział Girzyński dziennikarzom w Sejmie.

Jak podkreślił, w przypadku pojawienia się zarzutu kłamstwa lustracyjnego PiS zawsze domagał się od ludzi pełniących funkcje publiczne dymisji względnie zawieszenia pełnienia obowiązków, a w tym przypadku jest to niemożliwe.

"W przypadku, gdyby ten zarzut wobec Gilowskiej okazałby się zarzutem krzywdzącym rzutowałoby to na pracę i na osobę Rzecznika Interesu Publicznego, która w tak pochopny sposób - do tej pory niespecjalnie przepracowując się na swoim urzędzie - w sprawie być może wątpliwej posunęła się do stawiania takich zarzutów" - dodał Girzyński

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane