GKN rozwija działalność w Oleśnicy

(Marek Druś)
opublikowano: 24-10-2005, 18:21

Międzynarodowy koncern GKN otworzył oficjalnie kolejny zakład produkcji części samochodowych w Oleśnicy. To efekt realizacji przez spółkę programu inwestycyjnego wartości 75 mln EUR.

Międzynarodowy koncern GKN otworzył oficjalnie kolejny zakład produkcji części samochodowych w Oleśnicy. To efekt realizacji przez spółkę programu inwestycyjnego wartości 75 mln EUR.

- Nasze inwestycje w Oleśnicy to nie tylko stworzenie kolejnych miejsc pracy, ale także wprowadzenie najnowszych technologii produkcyjnych – powiedział prezes Kevin Smith. – Pozwolą one rozwinąć działalność zakładu w Oleśnicy, który szybko stanie się najważniejszym dla nas w Europie kontynentalnej – dodał.

Brytyjski GKN pojawił się w Polsce w 1996 roku, kiedy kupił zakład produkcyjny Fiata w Twardogórze. W ciągu roku rozpoczął budowę nowej fabryki, w Oleśnicy, która rozpoczęła działalność w 1999 roku. W 2002 roku zatrudniał tam 300 pracowników. W 2006 roku ma być ich już prawie 500. Od 2002 roku wartość sprzedaży zakładów w Oleśnicy wzrosła o 300 proc. Główni klienci firmy, to: Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Opel, Suzuki, Toyota, Volvo i Volkswagen.

MD, AutoWired

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane