Glapiński: nie chcemy ograniczać wolności słowa

  • PAP
opublikowano: 05-12-2018, 17:18

W żaden sposób nie chcemy ograniczać wolności słowa, ale musimy chronić NBP - mówił prezes NBP Adam Glapiński, odpowiadając na pytanie o powody złożenia pozwów, mających wstrzymać publikacje wiążące NBP i jego samego ze sprawą KNF.

Zobacz więcej

fot. Marek Wiśniewski

"W żaden sposób nie chcemy ograniczać wolności słowa, mój osobisty życiorys i pracą w podziemnych wydawnictwach o tym świadczy, ale pozostawiam sądom do oceny, czy pisanie kłamstw, insynuacji oszczerstw też się mieści w wolności słowa" - powiedział prezes NBP Adam Glapiński.

Dodał, że jeżeli to dotyczyłoby jego osobiście, nie składałby pozwu, ale ponieważ "dotyczy dobra narodowego, jakim jest NBP, odpowiednie służby prawne muszą działać".

Obecni na konferencji po posiedzeniu RPP członkowie Rady Grażyna Ancyparowicz i Rafał Sura zapewnili, że RPP w pełni popiera działania NBP w tym zakresie.

"Uznaliśmy za słuszne poparcie kroków prawnych, które mają na celu ochronę dobrego imienia NBP" - powiedział Sura.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu