Glapiński: nie uważamy, by z powodu wyroku TSUE ws. frankowiczów były dramatyczne problemy

  • PAP
opublikowano: 11-09-2019, 17:27

Na poziomie KSF-M nie uważamy, by z powodu wyroku TSUE ws. frankowiczów były dramatyczne problemy - ocenił w środę prezes NBP Adam Glapiński odnosząc się do pytania o skutki spodziewanego wyroku TSUE w sprawie kredytów frankowych.

kandydat na prezesa NBP
Zobacz więcej

Adam Glapiński

kandydat na prezesa NBP WM, Puls Biznesu

Pytanie dotyczyło m.in. przygotowań Komitetu Stabilności Finansowej dot. nadzoru makroostrożnościowego (KSF-M), którego Glapiński jest przewodniczącym, do tego wyroku.

"Nie wiemy, jaka będzie praktyka sądowa w Polsce, jak sądy będą to interpretować. (...) Trudno mi się do tego odnosić. Na posiedzeniach KSF-M mieliśmy już jakieś na ten temat dyskusje i rozważania (...). Trudno się odnosić do czegoś, co nie wiadomo czy w ogóle zaistnieje i w jakiej skali, jak to będzie w czasie rozłożone itd." - mówił prezes NBP podczas środowej konferencji po posiedzeniu RPP.

"Nie uważamy, żeby z tego tytułu były jakieś takie dramatyczne problemy, do których w tej chwili już by trzeba się odnosić na poziomie KSF-M-u. Bo oczywiście proszę pamiętać, że to jest bardziej zakres zainteresowań Komisji Nadzoru Finansowego. Jestem w stałym kontakcie z prezesem Jastrzębskim. Rozmawiamy na ten temat (...). Czekamy co przyniosą wydarzenia" - powiedział.

Dodał, że trzeba będzie też zobaczyć, jakie będą wyroki polskich sądów, jeśli dojdzie do orzekania w tych sprawach.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy