Glapiński: w dostrzegalnym horyzoncie stopy procentowe - stabilne

  • PAP
opublikowano: 06-06-2018, 17:28
aktualizacja: 06-06-2018, 17:28

W dostrzegalnym horyzoncie stabilność stóp procentowych wydaje się czymś oczywistym - powiedział w środę na konferencji po posiedzeniu RPP prezes NBP Adam Glapiński.

Zobacz więcej

fot. Marek Wiśniewski

"Aż do horyzontu widzę linię ciągłą, że stopy będą stabilne" - mówił.

Dopytywany zaznaczył, że - w jego ocenie - "w 2020 rok wejdziemy z tymi samymi stopami", choć co będzie dalej, trudno dziś przewidywać.

Dodał, że ani wzrost cen paliw, ani wzrost płac, ani obniżenie wartości złotego nie wpłynęło w istotny sposób na inflację.

Obecny na konferencji członek RPP Eugeniusz Gatnar mówił, że gdyby mimo wszystko w jakiejś perspektywie pojawiły się czynniki wpływające na wzrost inflacji, należałoby rozważyć "zacieśnienie polityki pieniężnej".

Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 1,50 proc. w skali rocznej - podała RPP w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu