Glazer złożył ofertę przejęcia Manchesteru United

(Marek Druś)
opublikowano: 12-05-2005, 15:38

Malcolm Glazer złożył ofertę przejęcia Manchesteru United. Amerykański inwestor wycenia jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich świata na 790 mln GBP (4,8 mld zł).

Malcolm Glazer złożył ofertę przejęcia Manchesteru United. Amerykański inwestor wycenia jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich świata na 790 mln GBP (4,8 mld zł).

Glazer, właściciel drużyny futbolu amerykańskiego Tampa Bay Buccaneers, zaoferował po 300 pensów za każdą akcję spółki. To cena o 13 proc. wyższa od ich kursu ze środowego zamknięcia. Glazer jest właścicielem 57 proc. kapitału Manchesteru United po odkupieniu 28,1 proc. jego akcji od irlandzkich inwestorów J.P. McManusa i Johna Magniera.

Kurs Manchesteru United wzrósł o 13 proc. do 300 pensów na giełdzie w Londynie po ogłoszeniu wiadomości o ofercie przejęcia. Glazer złożył ofertę za pośrednictwem spółki Red Football.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane