Glencore nie przedłuży kontraktu na zakup rosyjskiego aluminium

opublikowano: 16-03-2023, 12:31
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Gigant globalnego handlu surowcami, Glencore, nie przedłuży wartego 16 mld USD kontraktu na zakup rosyjskiego aluminium, informuje Bloomberg.

Glencore ogłosił niedługo po napaści Rosji na Ukrainę, że nie będzie robił nowych interesów w kraju agresora. Prezes Gary Nagle potwierdził to obecnie informując, że jego spółka nie przedłuży wygasającego w przyszłym roku kontraktu na zakup aluminium od United Co. Rusal International. Glencore widzi możliwość zawarcia nowych umów w Rosji jedynie gdy poprosi go o to rząd któregoś z państw.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Bloomberg zwraca uwagę, że rezygnacja Glencore z zakupu rosyjskiego aluminium może być okazją dla innej spółki, która chciałaby szybko zwiększyć udział w globalnym rynku, być może kosztem pogorszenia reputacji. Agencja informowała niedawno, że Trafigura, inny duży pośrednik handlu surowcami, rozmawia z Rusal o zakupie metalu. Tłumaczy, że nie łamie sankcji, bo rosyjska spółka nie jest nimi objęta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane