Gliwice i Saragossa rywalizują o produkcję nowej merivy - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-10-2005, 08:36

Tylko hiszpański i gliwicki zakład General Motors są brane pod uwagę jako miejsce produkcji nowego modelu opla merivy 0 informuje "Dziennik Zachodni". Merivy pierwszej generacji powstają już w Saragossie. To jednak gliwicki zakład został ostatnio oceniony jako jedna z najlepszych fabryk wchodzących w skład General Motors.

Tylko hiszpański i gliwicki zakład General Motors są brane pod uwagę jako miejsce produkcji nowego modelu opla merivy 0 informuje "Dziennik Zachodni". Merivy pierwszej generacji powstają już w Saragossie. To jednak gliwicki zakład został ostatnio oceniony jako jedna z najlepszych fabryk wchodzących w skład General Motors. Doceniono wysoką jakość powstających tu aut, krótki czas magazynowania i elastyczność produkcji. To atuty, które mogą pomóc gliwickiemu zakładowi - ocenia gazeta.

Przedstawiciele General Motors Poland na razie nabrali wody w usta i potwierdzają jedynie, że o palmę pierwszeństwa walkę toczą Polacy i Hiszpanie.

"Nie możemy mówić o żadnych konkretach w momencie, kiedy cała wiedza opiera się jedynie na spekulacjach. Nie mogę więc powiedzieć, ilu ludzi znalazłoby dodatkową pracę, czy konieczna byłaby rozbudowa zakładu w Gliwicach, skoro nowy opel meriva nie został nawet oficjalnie zaprezentowany" - powiedział dziennikowi Wojciech Osoś z biura prasowego General Motors Poland.

Przedstawiciele GM powstrzymują się od komentarzy, bo jak twierdzą, wszelkie dywagacje mogą bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Również dlatego, by uniknąć niezadowolenia pracowników w innych swoich zakładach. Tak było, gdy zapadła decyzja o uruchomieniu produkcji zafiry w Gliwicach. O swoje miejsca pracy obawiali się robotnicy z niemieckiego Bochum, gdzie zafira nadal powstaje.Na razie gliwicka fabryka koncentruje się na nowej zafirze, której produkcja ruszyła w Gliwicach 16 września tego roku - pisze "Dziennik Zachodni".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane