Gliwice szykują duże inwestycje

ANP
15-01-2010, 11:06

Stadion piłkarski i gigantyczna hala sportowo-widowiskowa – oto priorytety gminy, na które wyda miliony. Grube miliony...

Jeszcze w tym roku władze Gliwic (woj. śląskie) chcą ogłosić kilka znaczących przetargów. Nacisk kładą na sport....
– Zamierzamy postawić kosztem 50 mln zł stadion piłkarski. W tym roku przeznaczymy na ten cel 25 mln zł. Inwestycję w całości sfinansuje miasto. Liczymy, że przetarg na generalnego wykonawcę ogłosimy i rozstrzygniemy jeszcze w tym roku. Budowa powinna potrwać półtora roku – dodaje Marek Jarzębowski.
Jednak to nie stadion, ale wielofunkcyjna hala sportowo-widowiskowa ma być kluczową sportową inwestycją miasta. Jej szacunkowa wartość wyniesie 300 mln zł.
– To będzie największy w Polsce obiekt tego typu na 15 tys. widzów. Większy od katowickiego Spodka. Będą mogły się tam odbywać imprezy sportowe, targowe i koncerty – mówi Tadeusz Cygan z wydziału inwestycji i remontów UM Gliwice.
Władze gminy ogłosiły już wstępne informacje o zamiarze ogłoszenia przetargu na budowę hali. Obiekt ma powstać do 2013 r.
Magistrat zapowiedział też przetarg na przebudowę ulic i chodników na starym mieście (za 7,15 mln EUR) oraz uzbrojenie terenów pod budownictwo mieszkaniowe (6,85 mln EUR).

Więcej w dzisiejszym PB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Gliwice szykują duże inwestycje