Gliwickie Centrum Onkologii odstąpiło od umowy z dostawcą sprzętu

PAP
opublikowano: 15-02-2013, 11:12

Gliwickie Centrum Onkologii odstąpiło od umowy z dostawcą sprzętuCentrum Onkologii w Gliwicach, które kupiło urządzenie do radioterapii po cenie ponaddwukrotnie wyższej od zaoferowanej kilka miesięcy później innemu szpitalowi, odstąpiło od umowy z dostawcą. Miał on dostarczyć placówce jeszcze dwa aparaty.

Dyrektor placówki prof. Bogusław Maciejewski poinformował w piątek PAP, że decyzję podjął biorąc pod uwagę wymogi przejrzystości, rzetelności i oszczędności w wydatkowaniu publicznych pieniędzy oraz z powodu wątpliwości i niejasności przy negocjacjach z dostawcą aparatów.

Decyzja o odstąpieniu od umowy na dostawę sprzętu do radioterapii w latach 2013-2014 została przekazana za potwierdzeniem odbioru.

Jak informował kilka tygodni temu „Puls Biznesu”, gliwicka placówka kupiła z wolnej ręki supernowoczesny akcelerator TrueBeam za 17,1 mln zł. Warmińsko–Mazurskie Centrum Onkologii w Olsztynie ogłosiło przetarg i kupiło takie urządzenie za 8,2 mln zł, choć nie tak dobrze wyposażone.

Wcześniej dyrektor Maciejewski informował o renegocjacji umowy, w myśl której kolejne urządzenia szpital miał kupić taniej.

Gliwicki instytut zaplanował w latach 2012–2014 zakup trzech nowych urządzeń, by wymienić dotychczasowe, wyeksploatowane i przestarzałe. Kolejny miał trafić do szpitala w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane