Globalizacja piękna

Jacek Zalewski
opublikowano: 08-09-2006, 00:00

Uczestniczki finału Miss World, który odbędzie się 30 września w Warszawie, odbywają tournée po Polsce.

W tych dniach 105 dziewcząt (jedna wkrótce dojedzie) gości Gdynia, ale wracamy jeszcze do galowej inauguracji konkursu w auli Politechniki Warszawskiej. W swojej 105-letniej historii widziała ona wiele, ale po raz pierwszy była przez kilka godzin „najpiękniejszym miejscem na świecie”. Finalistki zaprezentowały się nielicznej publiczności oraz milionom telewidzów (na razie tylko polskich).

W finałach Miss World zauważalna jest postępująca z roku na rok globalizacja piękna. Dziewczęta podzielone są kontynentalnie i na razie jeszcze daje się rozpoznać z daleka grupę azjatycką, afrykańską etc. Ale na przykład wśród Europejek zatarły się już stereotypy, że Szwedka to blondynka, Włoszka brunetka etc.

„Puls Biznesu” miał przyjemność uczestniczyć w powitalnej gali. Przy naszym stoliku los ulokował Miss Japonii, którą jest 21-letnia studentka Kazuha Kondo, oraz Miss Salwadoru — 20-letnią studentkę (to profesja zdecydowanej większości dziewcząt) — Evelyn Tatianę Romero Lopez. Z naturalnych powodów kibicujemy zatem właśnie tym finalistkom, nie zapominając oczywiście o trzymaniu kciuków za naszą Marzenę Cieślik.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy