Globalne inwestycje na polskiej giełdzie – certyfikaty ING Turbo jako alternatywa dla aktywnych inwestorów giełdowych

Materiał Partnera
opublikowano: 21-11-2016, 00:00

Oprócz inwestycji w akcje coraz popularniejszym segmentem produktów na GPW stają się produkty strukturyzowane. Pod koniec 2008 roku Grupa ING wprowadziła na globalny rynek finansowy certyfikaty ING Turbo, instrumenty finansowe dzięki którym możesz uczestniczyć w zmianach cen na światowych rynkach.

Czym są certyfikaty ING Turbo?

Są to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Jeżeli spodziewasz się wzrostów cen na rynku, możesz kupić certyfikat ING Turbo Long, jeżeli natomiast spodziewasz się spadku cen rynkowych, ING Turbo Short. Certyfikat Short zyskuje na wartości, kiedy instrument bazowy spada, co stanowi ciekawą alternatywę dla rynku Forex/CFD. Handel certyfikatami możliwy jest za pomocą dowolnego rachunku maklerskiego z dostępem do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Główne korzyści?
- atrakcyjne instrumenty bazowe
- wysoki potencjał zysku dzięki mechanizmowi dźwigni finansowej - łatwość handlu - kupno i sprzedaż certyfikatów przez rachunek maklerski na polskiej giełdzie, bez dodatkowych formalności
- ograniczone ryzyko inwestycji dzięki barierze wyjścia wbudowanej w każdy certyfikat która gwarantuje, że nigdy nie stracisz więcej niż początkowa wartość inwestycji. Ponadto handel odbywa się przez instytucje podlegające nadzorowi finansowemu (Holenderski AFM dla ING N.V. oraz polski KNF dla biur maklerskich, GPW i KDPW)
- niskie koszty także dla drogich instrumentów bazowych, dzięki współfinansowaniu ING
- międzynarodowe inwestycje w polskiej walucie - płynność certyfikatów gwarantowana przez emitenta, ING Bank N.V.
- wsparcie w języku polskim

W co można inwestować?
Certyfikaty ING Turbo dają Tobie możliwość dywersyfikacji portfela inwestycyjnego, pod względem produktów, a także geografii. Dzięki certyfikatom ING Turbo możesz przez polską giełdę korzystać ze zmian cen akcji takich firm jak Nokia czy BMW, surowców jak ropa Brent, złoto czy też światowych indeksów – DAX, DowJones czy HangSeng. Dostępne są również certyfikaty na pary walutowe oparte o dolara, euro, funt brytyjski czy franka szwajcarskiego.

Powyższa lista nie jest zamknięta, GBP/USD czy USD/JPY pojawiły się na GPW od 27 października. Jeżeli jesteś zainteresowany instrumentami których aktualnie nie ma, zgłoś się do nas info@ingturbo.pl.

Budowa certyfikatów
Inwestując w certyfikaty ING Turbo nie musisz pokrywać kosztów pełnej wartości instrumentu bazowego. Twój wkład to tylko jej część (tzw. wartość wewnętrzna), która stanowi cenę certyfikatu. Resztę pokrywa emitent, udzielając Tobie pożyczki. Ta część to poziom finansowania – im wyższy, tym większa dźwignia finansowa i możliwość zysków lub strat.

Każdy certyfikat ING Turbo ma też wyznaczoną barierę która jest określonym kursem instrumentu bazowego, po którego osiągnięciu następuje zdarzenie knock-out, czyli zaprzestanie notowania certyfikatu i jego wygaśnięcie. Możesz wtedy otrzymać część swoich pieniędzy. Jest to tzw. wartość rezydualna. Dzięki stop loss nigdy nie stracisz więcej, niż zainwestowałeś, pomimo zastosowania dźwigni finansowej. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, sprawdź naszą Akademię.

Koszty
Przy inwestycji w certyfikaty ING Turbo, ponosisz koszty transakcji oraz koszty finansowania. Wysokość kosztów transakcyjnych w postaci prowizji zależy od biura maklerskiego lub banku, w którym prowadzone jest Twoje konto maklerskie.

Zarówno w przypadku ING Turbo Long oraz Short, koszty finansowania są uwzględniane poprzez codzienne dostosowywanie poziomu finansowania. Oznacza to, że nie ma konieczności utrzymywania żadnego depozytu zabezpieczającego ani wnoszenia żadnych dodatkowych opłat w związku z utrzymywaniem otwartych pozycji w ING Turbo.

Ryzyko
- ryzyko utraty części lub całego zainwestowanego kapitału
- ryzyko niekorzystnego kształtowania się kursu walutowego. Umacnianie się polskiej waluty, negatywnie wpływa na cenę certyfikatu, natomiast jej osłabianie zwiększa wartość certyfikatu
- ryzyko niewypłacalności emitenta ING Bank N.V.

Zdając sobie sprawę z tego, że podstawą trafionych decyzji inwestycyjnych może być tylko wiedza, przygotowaliśmy też kilka narzędzi, dzięki którym dalsze poznanie certyfikatów ING Turbo będzie dla Ciebie łatwiejsze.

Akademia ING Turbo
Żebyś miał możliwość jak najłatwiejszego startu przygotowaliśmy cykl 11 kilkuminutowych filmów. Rozszerzamy w nich elementy takie jak poziom finansowania, bariera, czy wartość rezydualna. Po obejrzeniu filmów nie będą już brzmiały tajemniczo, a staną się codzienną rzeczywistością podczas inwestowania w certyfikaty ING Turbo.

Obejrzyj je już teraz:

Cykliczne szkolenia

Dla tych, którzy chcą poznać certyfikaty szerzej prowadzimy bezpłatne szkolenia, czy to w formie webinarów czy też spotkań stacjonarnych.

Macie możliwość przynajmniej raz w miesiącu dołączyć do szkolenia on-line prowadzonego przez naszego eksperta, gdzie możecie zadawać pytania dotyczących konkretnych aspektów działania certyfikatów. Lista szkoleń dostępna jest na stronie www.edukacjagieldowa.pl/spotkania-on-line/

Ponadto informacje o organizowanych przez nas spotkaniach stacjonarnych, każdorazowo umieszczamy na stronie ingturbo.pl. Warto mieć ją zapisaną w ulubionych i odwiedzać regularnie. Sprawdź na stronie www.ingturbo.pl czy nie pojawimy się w Twoim mieście!

Test Turbo
Wiemy też, że niewiele osób lubi testy, to naturalne. Ale jeśli chodzi o własne pieniądze warto zweryfikować swoją wiedzę. W podstawowym zakresie pomoże Tobie nasz Test Turbo. Trzynaście pytań, dzięki którym możesz sprawdzić jak dobrze orientujecie się w zasadach jakimi rządzą się certyfikaty. Poziom pytań – podstawowy, ale nawet to pozwoli na wykrycie obszarów do poprawy. Przetestuj swoją wiedzę.

Klub Rynkowy

We wrześniu 2016 na stronie ingturbo.pl uruchomiliśmy Klub Rynkowy, narzędzie dzięki któremu możesz jeszcze lepiej pilnować swoich inwestycji. Po zalogowaniu się na stronie możesz utworzyć spersonalizowany pulpit, na którym widzisz swoje ulubione instrumenty bazowe oraz listę posiadanych certyfikatów ING Turbo. Na podstawie tych danych będziesz mógł trzymać rękę na pulsie – obserwować jakie wiadomości pojawiają się o instrumentach bazowych i pilnować wyniku inwestycji na certyfikatach.Zapisz się i zacznij korzystać już dzisiaj.

Gra Inwestycyjna
Udostępniliśmy również bezpłatnie wirtualną Grę Inwestycyjną, dzięki której możesz zdobyć doświadczenie inwestycyjne. Całkowicie bez ryzyka dla swoich realnych oszczędności! Pod adresem www.grainwestycyjna.pl otrzymasz wirtualne 100 000 zł, które możesz inwestować w certyfikaty i ich instrumenty bazowe. Wystarczy podać adres e-mail, wybrać nick i już możesz testować swoje decyzje inwestycyjne.

Okresowo udostępniamy też Grę, w ramach której do wygrania są atrakcyjne nagrody. Taka informacja każdorazowo jest wysyłana do osób posiadających konta na platformie. Warto mieć tam konto! Załóż już teraz!

Analizy instrumentów bazowych Wiemy też, że rynek pisze różne scenariusze, czasem gorsze, czasami lepsze. Mając do wyboru certyfikaty Long i Short można odnaleźć się praktycznie w każdej sytuacji. Ale skąd przewidzieć co się stanie? W tym pomagają analizy techniczne instrumentów bazowych, które publikujemy na stronie www.ingturbo.pl . Wszystko tworzone przez Krzysztofa Wańczyka, który w rankingu gazety Parkiet zdobył nagrodę „Byki i Niedźwiedzie” 2015 za trafność prognoz na rynku walut, indeksów oraz surowców. Sprawdź nasze aktualności i zobacz jakie są przewidywania.


Biuletyn tygodniowy

A jeżeli nie masz czasu na bieżąco śledzić naszych informacji oferujemy cotygodniowe podsumowanie wysyłane na Twojego maila. Dzięki zapisaniu się na Biuletyn tygodniowy nowe analizy i nowo wprowadzone certyfikaty będą dostępne co tydzień na Twojej skrzynce pocztowej. Zapisz się już teraz!

Obsługa w języku polskim
Podstawą trafionych decyzji inwestycyjnych jest wiedza i doświadczenie, które nabiera się z biegiem czasu. Im bardziej skomplikowany instrument, tym tej wiedzy i doświadczenia potrzeba więcej. W ING zdajemy sobie z tego sprawę. Dlatego poza udostępnianiem samych certyfikatów staramy się dać odpowiednią wiedzę do ich wykorzystania. Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania zachęcamy cię do kontaktu, mejlowego lub telefonicznego.

800 00 77 66 – poniedziałek – piątek 9.00- 17.00
e-mail: info@ingturbo.pl

Bartosz Sańpruch
Nowe Usługi S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał Partnera

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Globalne inwestycje na polskiej giełdzie – certyfikaty ING Turbo jako alternatywa dla aktywnych inwestorów giełdowych