Czytasz dzięki

Globalni inwestorzy stawiali na akcje z eurolandu

opublikowano: 01-09-2017, 12:18
aktualizacja: 01-09-2017, 12:19

Globalni inwestorzy zwiększyli w sierpniu ekspozycję na akcje spółek z eurolandu do najwyższego poziomu od co najmniej pięciu lat. Jednocześnie zmniejszyli ekspozycję na akcje spółek z USA do najniższego poziomu od 13 miesięcy, informuje Reuters.

Z comiesięcznego badania alokacji aktywów, przeprowadzonego przez Reutersa wynika, że jego uczestnicy podwyższyli udział akcji spółek z eurolandu w swoim globalnym portfelu akcji do 20,5 proc. Prawie 90 proc. zarządzających przyznało, że to największy odsetek w tym roku.

Inwestorzy jednocześnie zmniejszyli udział akcji spółek z USA w portfelu wszystkich akcji o 1 pkt. procentowy i wynosił on 38,5 proc., najmniej od lipca 2016 roku.

W sierpniu globalni inwestorzy zwiększyli ekspozycję na rynkach akcji o 1 pkt. procentowy i stanowiły one 47,1 proc. portfela inwestycyjnego, najwięcej od stycznia 2016 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane