Globalworth rośnie we Wrocławiu i Katowicach

PAB
opublikowano: 21-07-2019, 22:00

Dzięki najnowszym transakcjom Globalworth zgromadził w swoim portfelu w Polsce już 21 budynków, których łączna powierzchnia najmu przekracza 560 tys. m kw.

Zakupiony właśnie Retro Office House to w 100-procentach wynajęty nowowybudowany biurowiec o powierzchniblisko 22 tys. m kw., a kompleks Silesia Star oferuje w dwóch budynkach wybudowanych w 2014 i 2016 r. blisko 30 tys. m kw., z czego 95 proc. jest wynajęte. Przejęcie budynków jest następstwem podwyższenia kapitału spółki w kwietniu tego roku o 500 mln EUR.

— Koncentrujemy się obecnie na tworzeniu jak najlepszej oferty dla rosnącej społeczności Globalworth w Polsce, która liczy ponad 110 tys. pracowników i gości obecnych codziennie w należących do nas budynkach — mówi Dimitris Raptis, zastępca dyrektora generalnego oraz dyrektor ds. inwestycji w Globalworth, dyrektor generalny Globalworth Poland.

113 mln EUR - tyle zapłacił Globalworth za biurowce Retro Office House we Wrocławiu i Silesia Star w Katowicach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu