Globalworth sięgnął szczytu

AGO
opublikowano: 21-06-2018, 17:59

Dawny Griffin Premium RE kupił krakowski kompleks biurowy za prawie 140 mln EUR, podnosząc wartość swojego portfela do ponad 900 mln EUR.

Spółka Globalworth Poland rośnie na potęgę od końca 2017 r., gdy poinformowała o zakupie trzech nieruchomości biurowych we Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach o łącznej wartości 160 mln EUR. Trzy miesiące później do portfela inwestora trafił warszawski biurowiec Warta Tower, odkupiony od Kulczyk Real Estate Holding za 55 mln EUR. 

Małgorzata Turek, prezes Globalworth Poland zapewnia, że wartość portfela spółki będzie rosła podczas jej dalszej ekspansji. Obecnie inwestor ma w ofercie ponad 345 tys. mkw. nieruchomości komercyjnych.
Zobacz więcej

Jeszcze wyżej:

Małgorzata Turek, prezes Globalworth Poland zapewnia, że wartość portfela spółki będzie rosła podczas jej dalszej ekspansji. Obecnie inwestor ma w ofercie ponad 345 tys. mkw. nieruchomości komercyjnych. fot. ARC

Teraz spółka poinformowała o finalizacji zakupu kompleksu Quattro Business Park w Krakowie za 139 mln EUR. Sprzedającym jest fundusz Starwood Capital Group. Dzięki transakcji Globalworth Poland stał się największym instytucjonalnym inwestorem i właścicielem biur w Polsce. Wartość portfela spółki przekracza 900 mln EUR i – zgodnie z zapowiedzią jej przedstawicieli - będzie nadal rosła. 

- Koncentrujemy się na tych aktywach, w których widzimy wysoki zwrot dzięki wysokim przychodom i potencjałowi do wzrostu wartości. Jesteśmy właścicielami i zarządcami budynków przez długi czas, dlatego koncentrujemy się na budowie długoterminowych relacji z naszymi partnerami – zapewnia Małgorzata Turek, prezes Globalworth Poland.

Położony w krakowskiej dzielnicy Prądnik Czerwony Quattro Business Park oferuje na wynajem około 60 tys. mkw. i ponad 1,3 tys. miejsc parkingowych. Jego najemcami są m.in.: Capgemini, Google, Luxoft, Epam, PerkinElmer, Lundbeck i Medicover.

Według danych Savills, w pierwszym kwartał 2018 r. inwestorzy ulokowali w polskich nieruchomościach komercyjnych rekordowe  2,05 mld EUR. Transakcje w sektorze biurowym stanowiły zaledwie 6 proc. tej wartości, jednak liczba rozmów w toku i nieruchomości na sprzedaż pozwalają przypuszczać, że w kolejnych kwartałach wynik ten będzie znacznie lepszy.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AGO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu