Globes: izraelski biznesmen chce kupić kontrolny pakiet GTC

opublikowano: 12-04-2019, 10:42

Yehuda Barashi jest zainteresowany kupnem kontrolnego pakietu akcji polskiej spółki GTC, działającej na rynku nieruchmości komercyjnych, pisze serwis Globes.

Rok temu Puls Biznesu pisał, że fundusz private equity Lone Star, który ma 61,13 proc. GTC, myśli o sprzedaży akcji. W zawiadomieniu z 2 kwietnia 2018 roku fundusz informował, że rozważa ich sprzedaż inwestorowi strategicznemu albo finansowemu.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Globes poinformował właśnie, że izraelski biznesmen Yehuda Barashi złożył ofertę kupna kontrolnego pakietu akcji GTC. Serwis pisze, że transakcja może wynieść „setki milionów euro”.

Globes pisze, że proces sprzedawania akcji GTC już się rozpoczął i jest co najmniej kilku zainteresowanych. Serwis informuje, że Barashi, choć jest aktywny na europejskim rynku nieruchomości, rzadko występuje publicznie. Główne rynki działalności jego firmy LRC Group, to Wielka Brytania, Niemcy, Polska, Holandia i Irlandia. LRC zarządza 700 nieruchomościami o generującej dochód łącznej powierzchni 2,8 mln metrów kwadratowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, en.globes.co.il

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu