Głosowanie nad wotum zaufania dla rządu w czwartek o 19:30

Internet Securities
09-11-2005, 13:39

Głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Kazimierza Marcinkiewicza odbędzie się w czwartek o godzinie 19:30, poinformowało biuro prasowe Sejmu.

Głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Kazimierza Marcinkiewicza odbędzie się w czwartek o godzinie 19:30, poinformowało biuro prasowe Sejmu.

Expose premiera Marcinkiewicza rozpocznie się w czwartek o godzinie 9:00. Od godz. 10:00 do godz. 12:00 zaplanowana jest przerwa w obradach Sejmu, natomiast od godz. 12:00 rozpocznie się debata, która potrwa do 19:30.

Do przyjęcia wotum zaufania niezbędna jest większość bezwzględna (czyli przewaga głosów „za” nad zsumowanymi głosami „przeciw” i „wstrzymującymi się”) przy obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Za rządem na pewno opowie się Prawo i Sprawiedliwość (155 posłów), prawdopodobnie też Samoobrona (56 posłów) oraz Liga Polskich Rodzin (34 posłów). Wciąż nie jest znane stanowisko Polskiego Stronnictwo Ludowego (25 posłów).

Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD, 55 posłów) i Platforma Obywatelska (PO, 133 posłów) deklarowały wielokrotnie, że nie poprą rządu PiS-u.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Głosowanie nad wotum zaufania dla rządu w czwartek o 19:30