Glovo przejmuje Pizza Portal, otwiera hub w Warszawie

opublikowano: 06-11-2019, 14:40

Hiszpańska społka Glovo przejęła Pizza Portal za 35 mln EUR. Otworzy w Warszawie swój drugi hub technologiczny, donosi Tech.eu.

Glovo ma centralę w Barcelonie. Zajmuje się dostawami jedzenia zamawianego przez Internet. Pizza Portal to druga spółka tej branży w Polsce. Umowę przejęcia podpisano w sierpniu z AmRest Holdings.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Kiedy zaczęliśmy szukać lokalizacji dla naszego drugiego centrum technologicznego, mieliśmy wielki wybór w Europie, ale Polska konsekwentnie była silnym konkurentem. Chcieliśmy zlokalizować nasze centrum w wyjątkowej lokalizacji, która jest dojrzała do wzrostu i innowacji, a Polska jest siedliskiem nowych talentów, które naszym zdaniem nie zostały jeszcze w pełni uznane przez światowy ekosystem technologiczny – powiedział Mustafa Sezgin, wiceprezes Glovo’ ds. informatyki.

Hub będzie początkowo zatrudniał 40 programistów oraz 50 innych pracowników. Glovo chce stworzyć docelowo zespół 300 programistów, pisze Tech.eu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Tech.eu

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu