Główne indeksy giełd w USA zniwelowały straty z ubiegłego tygodnia

24-11-2003, 20:47

Na amerykańskich giełdach niezmiennie od początku sesji dominuje popyt. Główne indeksy zniwelowały straty z ubiegłego tygodnia. Nastroje inwestorów poprawiło umocnienie się dolara wobec innych walut, przede wszystkim euro. Rynek czeka na kolejne dane makro. Handel jest jednak mniejszy niż podczas ‘normalnych’ notowań, co wiąże się z czwartkowym Świętem Dziękczynienia.

Inwestorzy liczą na to, że kolejne dane makro, które pojawią się w dużej ilości we wtorek i w środę, potwierdzą, że amerykańska gospodarka utrzymuje wysoką dynamikę wzrostu, czemu towarzyszy poprawa nastrojów konsumentów oraz sytuacji na rynku pracy.

Inwestorzy kupują akcje blue chipów. Drożeją papiery zdecydowanej większości spółek notowanych w ramach średniej Dow Jones. Drożeją wyraźnie papiery pięciu największych spółek: General Electric, Pfizera, Microsoftu, Citigroup i Wal-Mart. Najmocniej rośnie kurs Hewlett-Packarda, drugiego na świecie producenta komputerów osobistych. W górę poszła cena akcji jego największego rywala, Della.

Zmalała podaż papierów Boeinga, jednak wciąż kurs spółki minimalnie spada. Największy na świecie producent samolotów pasażerskich poinformował w poniedziałek o zwolnieniu dyrektora finansowego, który miał dopuścić się naruszenia zasad etycznych. Inwestorzy obawiają się, że sprawa znów może wiązać się z kontrowersyjnym zwycięstwem spółki w przetargu na dostawę 100 samolotów-tankowców dla sił powietrznych.

Drożeją akcje Time Warner. Koncern zdecydował w poniedziałek o sprzedaży za 2,6 mld USD koncernu nagraniowego Warner Music.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Główne indeksy giełd w USA zniwelowały straty z ubiegłego tygodnia