Główne indeksy znów ruszyły w górę

Przemek Barankiewicz, Marek Druś
11-02-2002, 00:00

Godzinę przed końcem ostatniej sesji tygodnia w USA indeksy ruszyły w górę. Na NYSE największym popytem cieszyły spółki z branży finansowej. Wśród spółek z rynku technologicznego wzrosły kursy spółek z sektora telekomunikacyjnego.

Powodem wzrostów była seria pozytywnych rekomendacji, motywowanych dobrymi wynikami spółek i ich zapowiedziami. W branży finansowej zdrożały akcje AIG, w górę poszły również kursy Bank of America oraz notowanych w ramach indeksu DJ Citigroup, American Express i Citigroup.

Na rynku technologicznym nastroje poprawił Corning z branży światłowodowej. Spółka zapowiedziała, że jej wyniki będą zgodne z prognozami analityków. Gorzej wyglądała sytuacja Qualcomm z branży komórkowej. Akcje spółki wyraźnie staniały. Wydaje się, że spółka jest kolejną ofiarą „enronitis”, choroby wywołanej obawami nierzetelnych praktyk księgowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz, Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Główne indeksy znów ruszyły w górę