Główny akcjonariusz sprzedaje, wiceprezes rezygnuje

opublikowano: 16-08-2022, 11:37
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kurs Vistalu Gdynia szoruje po dnie, tymczasem główny akcjonariusz kontynuuje zmniejszanie zaangażowania, a z zarządem pożegnał się wiceprezes.

Komunikaty ESPI Vistalu były ostatnio monotonne - o systematycznej wyprzedaży akcji przez rynek informowało małżeństwo Matyków, których udział od początku roku spadł z 61 do 48,5 proc. W tym czasie notowania spadły o 64 proc.

Monotonię przerwało zawiadomienie o rezygnacji Andrzeja Chmieleckiego z funkcji wiceprezesa. Jako powód podano przyczyny osobiste. 30 czerwca prezesem spółki przestał był Andrzej Niedbalski (złożył rezygnację), a na jego miejsce powołano Macieja Matuszaka. Obecnie zarząd jest jednoosobowy.

Vistal jest w trakcie wykonywania układu. Pod koniec czerwca spółka złożyła wniosek o wprowadzenie dziewięciomiesięcznej karencji w regulowaniu kwartalnych rat układowych w okresie od II do IV kwartału 2022 r.

“Przyczyną złożenia Wniosku jest niezawiniony przez Spółkę spadek dochodów wynikający z niestabilności geopolitycznej regionu, w efekcie której nastąpił znaczny wzrost cen materiałów stalowych przy jednoczesnym występowaniu ich niedoborów, co w sposób znaczący wpłynęło na realizację pozyskanego w 2020 r. oraz 2021 r. portfela zamówień. Na spadek dochodów Spółki wpłynął istotny wzrost kosztów produkcji konstrukcji stalowych spowodowany wzrostem cen stali konstrukcyjnej i innych materiałów wykorzystywanych w produkcji, w tym farb antykorozyjnych, a także wzrostem cen energii elektrycznej” - podano wówczas.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane