Główny ekonomista PKN Orlen: ceny ropy będą się wahać między 70 a 90 dol. za baryłkę

  • PAP
opublikowano: 16-03-2023, 08:36
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Według przewidywań ceny ropy będą się wahać w przedziale między 70 a 90 dol. za baryłkę - powiedział w czwartek główny ekonomista PKN Orlen Adam Czyżewski.

Główny ekonomista PKN Orlen Adam Czyżewski był pytany w czwartek w TVN24 o to, czy ceny ropy w najbliższych miesiącach będą na podobnym poziomie, na jakim są dzisiaj, czy będą spadały.

Adam Czyżewski, fot. Marek Wiśniewski
Adam Czyżewski, fot. Marek Wiśniewski

"To trochę zależy od koniunktury, ale generalnie przewidywania są takie, że ceny ropy będą gdzieś w takim przedziale między 70 a 90 (dol. - PAP) się wahać" - powiedział Czyżewski.

Jak dodał, rafinerie powstają na półkuli południowej. "Wejdą w życie w połowie gdzieś tego roku, więc na rynku paliw powinna sytuacja wrócić do normy" - odpowiedział. "A norma to jest taka, że rafinerie mają nadwyżkę mocy przerobowych, bo wtedy mogą reagować na ceny zwiększając produkcję, a teraz nie mogą" - dodał.

W czwartek rano ropa Brent na giełdzie w Londynie podrożała do 74,20 dol. za baryłkę, a amerykańska ropa WTI w Nowym Jorku do 68,02 dol. za baryłkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane