Czytasz dzięki

Główny negocjator ds. relacji z W. Brytanią Michel Barnier z koronawirusem

  • PAP
opublikowano: 19-03-2020, 12:10

Główny negocjator ze strony UE do spraw relacji z Wielką Brytanią Michel Barnier poinformował w czwartek, że test na koronawirusa dał u niego wynik pozytywny. Na razie nie wiadomo, z kim miał kontakt w ostatnim czasie.

"Chciałbym poinformować, że mój test na Covid-19 dał pozytywny wynik. Czuję się dobrze i jestem w dobrym nastroju. Stosuję się do wszystkich niezbędnych zaleceń, podobnie jak mój zespół" - napisał Barnier na Twitterze.

Michael Barnier
Zobacz więcej

Michael Barnier fot. Bloomberg

Zwracając się do wszystkich, którzy zostali dotknięci chorobą i pozostają w izolacji napisał: "Przejdziemy przez to razem".

W przesłaniu wideo nagranym w domu telefonem komórkowym Barnier mówił, że znalazł swoją książkę "Jeden za wszystkich", którą napisał już kilka lat temu i apelował, by zachowywać się solidarnie w obecnej sytuacji. "Każdy z nas ma rolę do odegrania, aby wygrać tę wspólną bitwę, tę wojnę przeciw wirusowi" - zaznaczył.

Komisja Europejska na razie nie informuje ile osób miało kontakt z Barnierem, ani jakie podjęte zostaną środki bezpieczeństwa. Nie wiadomo też od kogo główny negocjator się zaraził.

Od poniedziałku na dobrowolnej kwarantannie domowej przebywa wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. 6 marca Timmermans spotkał się z francuską sekretarz stanu ds. transformacji ekologicznej Brune Poirson, u której wykryto koronawirusa.

Główny negocjator Barnier był w Polsce na spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim, jednak było to 27 lutego, czyli więcej niż dwa tygodnie temu.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy