Głuchowski nie weźmie udziału w konkursie na członka RN PKO BP

ISB
opublikowano: 10-01-2008, 17:42

Marek Głuchowski, przewodniczący rady nadzorczej PKO BP nie weźmie udziału w konkursie na członka RN, poinformował bank w komunikacie w czwartek.

"Pan Marek Głuchowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej PKO BP SA, podjął decyzję o nie wzięciu udziału w konkursie o naborze kandydatów do Rady Nadzorczej PKO BP SA ogłoszonym przez Ministerstwo Skarbu Państwa w dniu 7 stycznia 2008r." - czytamy w komunikacie.

W połowie grudnia minister skarbu, Aleksander Grad powiedział, że kandydaci na członków rady nadzorczej banku PKO BP powinni być wyłonieni do końca stycznia. Z jego słów wynika także, że nowa RN powinna rozpisać konkurs na członków zarządu banku.

Kadencja obecnej rady nadzorczej PKO BP kończy się dopiero w maju, jednak według ministra, po wyłonieniu kandydatów na członków rady, powinno się zająć ich wyborem walne zgromadzenie akcjonariuszy banku.

Wcześniej Grad poformował, że PKO BP będzie jedną z firm z udziałem Skarbu Państwa, w których odbędą się pierwsze konkursy na członków rad nadzorczych. (ISB)

amo/mtd

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane