GM, GE pociągnęły w dół indeksy w USA

EMRELPOL
opublikowano: 09-10-2002, 19:51

NOWY JORK (Reuters) - W połowie środowych sesji w USA tradycyjne blue-chipy mocno zniżkowały z powodu negatywnych wypowiedzi analityków na temat takich koncernów jak General Electric i General Motors.

"GM i GE są bardzo ważne dla gospodarki. Nie ma wątpliwości, że dzisiaj negatywnie zaciążyły na przebiegu sesji" - powiedział Eric Barden z Texas Capital Value Funds.

Akcje spółek technologicznych traciły w mniejszym stopniu, ponieważ inwestorzy, zachęceni niskimi cenami akcji kupowali wybrane walory. Kurs Cisco Systems wzrósł o pięć procent.

"Widać, że gracze kupują 10-12 wybranych spółek" - powiedział Tim Anderson z banku Salomon Smith Barney.

Kurs koncernu wielobranżowego General Electric spadł o 5,6 procent i osiągnął najniższy poziom od pięciu lat, ponieważ bank inwestycyjny Morgan Stanley obniżył swoją cenę docelową dla akcji spółki i podał, że konglomerat wchodzi być może "w najtrudniejszy dla siebie okres od kilkudziesięciu lat".

Morgan Stanley wyraził także swe obawy co do jakości portfela kredytowego GE Capital - finansowego ramienia koncernu.

Ten sam bank obniżył swoje prognozy wyników dla trzech największych amerykańskich koncernów samochodowych, Forda, GM i DaimlerChryslera, uzasadniając to słabymi prognozami dla rynku motoryzacyjnego.

Nastrojów graczom nie poprawiła też wpływowa ekonomistka, słynąca z optymistycznego patrzenia na rynek Abby Joseph Cohen z banku Goldman Sachs, która obniżyła swoje szacunki co do wartości indeksów Dow Jones i S&P 500 na koniec roku.

Do godziny 19.46 indeks Dow Jones stracił 1,88 procent i obniżył się do 7.359,24 punktu.

Nasdaq Composite stracił 0,06 procent i obniżył się do 1.128,50 punktu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EMRELPOL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / GM, GE pociągnęły w dół indeksy w USA