GM szuka oszczędności, nie wyklucza zamknięcia fabryki w Europie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-03-2005, 13:03

Amerykański koncern motoryzacyjny General Motors nie wyklucza możliwości zamknięcia jednej ze swoich europejskich fabryk, aby zredukować koszty firmy i powrócić do zysków - poinformował przedstawiciel GM Fritz Henderson.

Amerykański koncern motoryzacyjny General Motors nie wyklucza możliwości zamknięcia jednej ze swoich europejskich fabryk, aby zredukować koszty firmy i powrócić do zysków - poinformował przedstawiciel GM Fritz Henderson.

    Amerykanie chcą też przenieść do niemieckich zakładów w Ruesselsheim produkcję części aut Saab, pozostawiając w Szwecji produkcję wybranych modeli tej marki.

    W ubiegłym roku straty koncernu w Europie wyniosły 742 mln USD. W IV kwartale 2004 strata GM wzrosła do 345 mln USD z 66 mln USD przed rokiem.

    Udział GM w rynku w tym regionie spadł do 9,6 proc. z 13,2 proc. w 1993 roku, bo klienci coraz częściej wybierają mniejsze i bardziej wydajne auta lub większe i "wielozadaniowe" vany.

    Prezes GM na Europę, Carl-Peter Forster, ocenił podczas odbywającego się w tym tygodniu salonu samochodowego w Genewie, że jest mało prawdopodobne, aby w tym roku na europejskim rynku motoryzacyjnym odnotowano wzrost sprzedaży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GM szuka oszczędności, nie wyklucza zamknięcia fabryki w Europie